Colores

Colores spāņu valodā nozīmē krāsas. Jā, Flamenko deja ir kā krāsu palete -no melnā līdz baltam, no skumjām līdz priekam. Flamenko dejā var izstāstīt visu, var izlādēties. 

Pie mums no 12 gadu vecuma piedāvājam iemācīties šo brīnišķīgo deju.  Kad? Skatieties nodarbību grafiku.

Kas ir Flamenko

Flamenco nāk no Spānijas dienvidu  reģiona Andalūzijas, tas ietver sevī cante (dziesma), toque (ģitāras spēle), baile (deja), palmas (plaukstu sitieni). Tas ir vairāku kultūru sajaukums- spāņu, čigānu, mauru, ebreju.

Kas pirmais nāk prātā, dzirdot Flamenko- smeldzīga mūzika, skaisti tērpi, neaizmirstama dejas māksla. Flamenko déjà – improvizācija, tradicionālā déjà un šobrīd jau modernā jeb skatuves déjà. Bet visam pamatā ir lepna stāja, kāju izsitieni (zapateada), fantastiskas rokas- spāņi tās salīdzina- la palome (dūja).

Ko nozīmē Flamenko? No kuriens cēlies šis vārds? Flamme? Uguns, jā, jo déjà dedzina, aizauj. Dejotāji reizēm atgādina ugunskura liesmas. Flamingo? Varbūt jā, jo déjà jau atgādina šo graciozo putnu. Bet, kas to zina.

Katra sieviete vēlas būt karaliene- apbrīnota, dievināta.  Un tādas mēs varam būt uz skatuves, dejojot Flamenko. Fantastiski tērpi, vēdekļi, lakati un neaizmirsīsim svārkus- bata de cola (svārki ar asti, kam nepieciešama īpaša prasme, lai dejotu).

Flamenko ģitāras spelētājs savu spēli izdzīvo līdz pēdējam, dziedātājs izdzied, ieklausies ķā skan viņa balss - smeldzīgi, kā izdziedot visas pasaules sāpes vai arī prieka pilnus brīžus. Dejotājs sajūtas izsaka ar kustībām, grimasēm, žestiem, pat elpu. Šķiet, ka flamenko ir pati emocionālākā deja pasaulē. Tai raksturīga precizitāte, kustību perfektums un tehnikas nevainojama pārvaldīšana. 

Deju nodarbībās mēs atradīsim Duende- dejas mazo gariņu, kas mājo katrā no mums. Duende - mīlestības un mākslas savienojums.

Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .